Скрайбінг


Як просто розповісти про складне? Як донести важку для розуміння думку? Як доступно пояснити матеріал дитині? Вашим учням вже набридли нудні презентації і традиційне пояснення? Тоді вам допоможе мистецтво скрайбінгу! То ж, що таке скрайбінг та як йому навчитись?
Якщо добре розібратись, у дитинстві ми всі були трохи скрайберами, адже більшість з нас спочатку навчилися малювати, а вже потім – писати. Ми зображували прості картинки і показували батькам, друзям та вихователям, пояснюючи, що це таке. Саме так ми намагалися донести інформацію до інших.
Скрайбінг – це і є процес візуалізації складного сенсу простими образами, при якому промальовування образів відбувається в процесі пояснення. Для прикладу перегляньте ось таке відео про використання субсидій:

та


Після перегляду такого відео питань не залишиться, чи не так?
Скрайбінг залучає одночасно слух, зір і уяву людини, а тому коли промальовування простих образів відбувається в процесі пояснення інформації, людина її не тільки краще розуміє, але і запам’ятовує.
Як це може допомогти вчителю?
Насправді скрайбінг можуть використовувати всі – і учні, і вчителі, і в початкових класах, і в старшій школі:
  • В початковій школі за допомогою скрайбінга можна «екранізувати» казки, вірші, загадки, коротенькі оповідання тощо.
  • В бібліотеці (і в будь-якому кабінеті чи класі) можна створити рекламний ролик про бібліотеку чи події, які в ній відбуватимуться. У вигляді скрайбінга можна представити публічний звіт бібліотеки (класу), провести конкурс, організувати лекцію з інформаційної культури тощо.
  • Підійде скрайбінг для пояснення нового матеріалу (українська мова, геометрія, хімія тощо) і перевірки засвоєного, може бути використаний як засіб узагальнення вивченого, як домашнє завдання, як «мозковий штурм» і рефлексія на уроці.
  • Можна створити звіт за результатами роботи над проектом у вигляді скрайбінгу…
Часті побоювання скрайберів-початківців
  1. «Я не вмію малювати».  Однією з переваг малювання в скрайбінгу є те, що образи (скетчі, малюнки) повинні бути максимально спрощеними. Насправді використовуючи п’ять базових елементів (квадрат, коло, трикутник, лінія і точка), можна зобразити те, що вам потрібно.
  2. «Я не вмію монтувати відео на комп’ютері». На сьогодні безліч програмних засобів, використання яких не складніше за текстовий редактор чи програму-браузер. Варто лише розпочати!
  3. «Я не розумію, де це застосовувати». Насправді скрайбінг можна застосовувати щодня. Спробуйте для початку на папері накидати простими картинками свої плани, улюблений вірш чи повідомлення: побачите, наскільки це ефектно.
  4. «Мою роботу можуть погано оцінити інші». Для початку використовуйте готові скетчі (малюнки-образи), які є в бібліотеці програми для створення скрайбінгу. Далі вже можна буде перейти на новий рівень – створювати їх самостійно!

Немає коментарів:

Дописати коментар